Montmarket
Grand Empereur Brandy VSOP

Grand Empereur Brandy VSOP je jantárovo sfarbená brandy, skrýva sa za ňou dlhý príbeh, ktorý (ako všetky dobré príbehy) začína tragédiou.

V 70. rokoch 19. storočia zdecimovala francúzske vinice fyloxéra (voška). Bola to tvrdá rana pre výrobu vína, a teda aj pre výrobu brandy a koňaku. Prešli roky, kým sa podarilo znovu vysadiť vinice a zozbierať úrodu vhodnú na destiláciu a zrenie, a predovšetkým hodnotnú. V 80. rokoch 19. storočia mali spotrebitelia jednoduchú voľbu.

Presnejšie povedané, na výber boli len dve brandy. Mohli si vybrať medzi brandy priamo z kotlíkového destilačného zariadenia a staršou brandy, ktorá bola destilovaná pred fyloxérou a odvtedy dozrievala v dubových sudoch. Staršie brandy bolo označené ako "Grand eau-de-vie z cisárskej éry", čo predznamenávalo zrod Grand Empereur.

Táto brandy je výsledkom dobre stráženého tajomstva destilácie a zrenia, ktoré sa dedí z generácie na generáciu. Za brandy sa skrýva dlhá história, ktorej tvorcovia tvoria vlastnú značku už od 19. storočia a ktorá vyniká kvalitou a rozmanitosťou svojich viníc. Grand Empereur VSOP je výnimočné zloženie. Je to brandy pre znalcov.

Fľaše sú plnené s obsahom alkoholu 40 % s objemom 0,7 l. Sú dodávané v štýlových darčekových kartónoch.

Farba: zlatá s medenými odleskami

Vôňa: fascinujúca sladkosť muškátového hrozna, jemný nádych vanilky, ovocie

Chuť: hladká a elegantná, korenistá s tónmi karamelu a perníka

Záver: okrúhly a hladký, dub, sušené ovocie

Karamel Karamel    Korenie Korenie    Dub Dub    Ovocie Ovocie    Muškátový orech Muškátový orech    Perník Perník

 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies.