Montmarket
Biele suché víno z Bordeaux, asi najznámejšej francúzskej vinárskej oblasti, z kategórie AOC / AOP (Appellation d‘ Origine Protegée).

Kategória AOC, resp AOP (môžu sa používať obe označenia) je takzvanou "kráľovskou kategóriou" medzi francúzskymi vínami. Označenie  znamená že vína sú vyrábané v ‚‚oblasti chráneného pôvodu” za prísne stanovených parametroch. Radia sa sem tie najkvalitnejšie vína nad ktorými sú už len prémiové kategórie Cru, Grand Cru alebo archívne vína. Prísne pravidlá obsahujú pôvod, množstvo produkcie na hektár, odrodu, spôsob pestovania vínnej révy, techniku spracovania a množstvo ďalších podmienok.

Odroda: Sauvignon Blanc

Vzhľad: Víno má veľmi svetlú krištáľovú, ľahko zlatistú farbu. Lesk je vysoký a viskozita je bohatá.

Vôňa: Priamy aromatický výraz je jemný, priamy a z časti otvorený. Je zostavený z tónov pripomínajúcich anglický bonbón (fermentačná vôňa) a z jemnej ovocnej noty (mirabelka).

Chuť: V ústach sa víno vyjadruje živo, je svieže, delikátne a harmonické. Ústna aróma sa vyznačuje drobnými minerálnymi notami a výrazným tónom citrusových plodov (citrón a limetka).

Záver: Víno vychutnávajte vychladené na 9–11°C. Je príjemným aperitívom a sprevádza čerstvé ustrice, varené slávky na zelenine, alebo pstruha „na modro“.

Obsah alkoholu 12,0%,

 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies.