Montmarket
Huile d'olive á la truffe noire bouteille 250ml

Olivový olej s čiernou hľuzovkou, fľaša 250ml, T002322, EAN 3700900103517

Luxusná a výrazne aromatická, taká je hľuzovka, špeciálna huba známa v tých najlepších kuchyniach po celom svete. Je jedinečná, jej chuť sa nedá ničím nahradiť a patrí medzi najvzácnejšie a najdrahšie delikatesy na svete. Hľuzovky rastú rastú len divoko vo vybraných druhoch lesov pod zemou, hľadajú sa za pomoci cvičených psov a nedajú sa umelo pestovať, nakoľko potrebujú špecifické prostredie a podmienky. Najdrahšie druhy sú tie ktoré rastú len v niektorých oblastiach Talianska alebo Francúzska, cenovo najdostupnejšia je letná hľuzovka (tuber aestivum), ktorú nájdete aj v našej ponuke. S hľuzovkou sa často robia oleje, omáčky, horčice, majonézy, v ktorých tvorí samotná hľuzovka len niekoľko percent. Niekedy stačí len pár kvapiek hľuzovkového oleja a jedlo získa originálnu chuť.

Zloženie: panenský olivový olej 97,5%, čierna hľuzovka 1,5%, aróma 1%. Dátum minimálnej trvanlivosti: viď obal. Skladuje v priestore bez prístupu svetla a tepla. Vyrobené vo Francúzsku. Výživové údaje na 100ml: energie: 828kcal/3404kJ, tuky: 92g z toho nasýtené mastné kyseliny 13g, sacharidy: 0g z toho cukry 0g, bielkoviny: 0g, soľ: 0g.

 

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.