Montmarket
348160 Fleur de sel 125g - LE SAUNIER DE CAMARGUE

Fleur de sel - soľný kvet je originálna francúzska morská soľ ručne zbieraná z hladiny mora z jednej z nájznámejších oblasti na výrobu soli - Camargue. Fleur de sel tvoria jemné kryštáliky, ktoré majú jedinečnú vlhkosť, chrumkavosť a výnimočnú chuť a ktoré sa pomaly topia na jazyku. Slúži výlučne ako konečná soľ na solenie hotových jedál na tanieri, soliť ňou pri varení by sa považovalo za hriech.

Plastová dóza s exkluzívnym korkovým viečkom: 125g      Zloženie: 100% morská soľ    Skladujte v suchu.  Vyrobené vo Francúzsku.  

Francúzsky duel - súboj dvoch najlepších. Ktorá je lepšia? Tá z Guérande (čítaj giro:nd) z Bretónska, alebo z Camargue (čítaj kama:rk) z Provensálska?

Hrubá a mokrá, taká je fleur de sel de Guérande, ktorá si zachováva svoju ostrú štruktúru lepšie ako ostatné soli. Okrem grilovaných jedál a šalátov sa v Bretónsku používa aj na regionálnou špecialitu, pohánkové palacinky, známe ako "galety".

O niečo suchšia a jemnejšia ako soľ z Guérande, fleur de sel de Camargue pochádza Provensálska, z ústia rieky Rhône na pobreží Stredozemného mora. Funguje krásne ako konečná soľ na najrôznejších jedlách - od grilovaných rýb a zeleniny, cez paštéty a foie gras, až po kvalitné steaky. Ako jednoduché predjedlo skúste trochu posypať bagetku s maslom, alebo servírovať malú misku spolu s chlebom a olivovým olejom.

Dnes sa často spomína Maldónska soľ ako lacnejšia alternatíva Fleur de sel. Odborníci na soli a koreniny (spiceography.com) spravili porovnanie oboch solí. Ako sa teda Fleur de sel líši od Maldónskej soli?

Fleur de sel sa zbiera ručne a prechádza relatívne malým spracovaním. Tvorí kôrku na vrchu soľných "panvíc", ktorú pracovníci ručne zbierajú pomocou nástroja podobného hrabliam. V dôsledku toho si Fleur de sel zachováva väčší obsah minerálov v porovnaní so soľou Maldon. Proces zberu morskej soli Maldon zahŕňa priemyselnejší proces, pri ktorom sa soľ filtruje a varí.

Hlavným predajným ťahákom Fleur de sel je jej chuť, ktorá je výrazná a oceánska. Kľúčom k tomu, čo ju odlišuje od Maldónskej soli (a od väčšiny ostatných solí), je jej optimálna vlhkosť, ktorá spôsobuje, že jej vločky sa držia pohromade a chránia ju pred rozpustením okamžite na jazyku, takže jej chuť nezmizne okamžite. Pre porovnanie, Maldónske soľné vločky sú suché a majú kratšiu životnosť, pokiaľ ide o to, ako dlho chutia.

Ďalším dôležitým rozdielom je cena. Originálna francúzska Fleur de sel sídli na vrchole trhu, dlhodobá tradícia, ručný zber a exkluzivita oblastí spracovania znamenajú, že sa predáva za výrazne vyššie ceny ako maldónska soľ. Výnimkou nie je dvoj až trojnásobná cena v porovnaní s maldónskou soľou.Treba mať pritom na pamäti, že maldónska soľ nie je lacná a môže byť klasifikovaná ako vysoko kvalitná soľ sama o sebe.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.