Montmarket
Miel-chataignier-60gr, víťaz ocenenia Great Taste Awards 2019.

Gaštanový med spolu s levanduľovým medom parí medzi známe francúzske špeciality. Včelie úle sa v období kvitnutia gaštanov presúvajú do oblasti gaštanových hájov, pričom najznámejšou oblasťou pestovania gaštanov je Ardéche, odkiaľ pochádza aj gaštanový med Miel Martine.  

Víťaz ocenenia Great Taste Awards 2019, med zozbieraný našimi včelármi v blízkosti Anjoux v Ardèche, kde sa táto odroda medu zberá v júni.

Martine Gaštanový med je vynikajúci do pečiva a dokonale dopĺňa mäso a syr, často sa používa pri varení pre svoju výraznú arómu a silnú chuť

Gaštanový med je cenený pre svoju bohatosť na stopové prvky a polyfenoly. Tieto mikroživiny mu dodávajú stimulačný účinok na imunitný systém a krvný obeh. Historicky sa používa na boj proti ťažkým nohám, hemoroidom a kŕčovým žilám. Toto bohatstvo mikroživín mu tiež umožňuje pomôcť napríklad pri liečbe rán a pupienkov spojených s akné.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.