Montmarket
Foie de morue fumé au bois de h?tre boîte 121g

Tresčia pečeň z voľne žijúcej tresky, údená na bukovom dreve, Francúzsko, plech 121g, T002475, EAN 3580288088008

Tresčia pečeň a olej z nej je bohatým zdrojom Omega 3 mastných kyselín a vitamínov A a D.

Omega 3 mastné kyseliny patria medzi zdravé tuky, ktoré majú prirodzený protizápalový účinok a výrazne znižujú riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Znižujú aj krvný tlak a vysokú hladinu cholesterolu.

Tresčia pečeň je najvýznamnejším zdrojom vitamínu D, nevyhnutného pre ľudský organizmus. Až 100 násobne prekračuje množstvá v iných potravinách. Vitamín D si naše telo nedokáže vytvoriť samo a za normálnych okolností sa vitamín D tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia. V zimných mesiacoch ho potrebujeme dopĺňať. Vitamín D pomáha telu so vstrebávaním vápnika zo stravy a podporuje tak zdravie našich kostí, vďaka konzumácii oleja z tresčej pečene často dochádza aj k zmierneniu bolesti kĺbov. Má pozitívny vplyv na reumatizmus a zároveň prospieva imunitnému systému a umožňuje bojovať s infekciami.

Slnečná ochrana s faktorom (SPF) 8 a viac zablokuje UV lúče, ktoré produkujú vitamín D. S pribúdajúcim vekom sa znižuje schopnosť organizmu syntetizovať vitamín D expozíciou slnečným žiarením. Zaujímavé je, že opálení ľudia alebo ľudia s tmavšou pokožkou budú prijímať oveľa menej vitamínu D, pretože ich pigment pôsobí ako filter a prepustí menej slnečných lúčov. Odporúča sa teda doplňovať vitamín D potravinami alebo potravinovými doplnkami nie len v zimných mesiacoch, ale u určitých skupín ľudí aj celoročne.

Tresčia pečeň obsahuje tiež veľké množstvo vitamínu A, ktorý je nevyhnutný pre náš zrak a pokožku, je silným antioxidantom s protizápalovými účinkami. Odporúča sa tiež ako prevencia vzniku zeleného zákalu.

Zloženie: TRESČIA pečeň (vo vlastnom oleji 99%) údená, soľ. Omega 3 mastné kyseliny: 14g / 100g.

Pôvod rýb: Island, Severovýchodný Atlantik, oblasť FAO27, lovené v súlade so zásadami trvalo udržateľného rybolovu MSC. Dátum minimálnej trvanlivosti: viď obal. Vyrobené vo Francúzsku, Jardimére. Po otvorení držte v chlade a spotrebujte do 48 hodín.

Výživové údaje na 100g: energie: 2366kJ/575kcal, tuky: 61g z toho nasýtené mastné kyseliny 10g, sacharidy: 1,6g z toho cukry <0,5g, bielkoviny: 4,7g, soľ: 0,82g.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.